Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Ligji i mbetjeve/ Shalsi: Po përdoret nga qaramë në rrugë e deputetë intrigantë

Nga Skenderi 0

Deputeti Eduard Shalsi është shprehur për ligjin e mbetjve se me përgjigjen nga BE edhe ato deputetë skeptikë apo qaramë që kanë mbetur në  rrugë nuk kanë më argumente.

Ligji për “Importin e Mbetjeve” tha Shalsi është në përputhje me rekomandimin e Bashkimit Europian.

Shalsi: “Ju drejtuam pikërisht BE-së sepse një nga argumentet kryesore të kthimit nga presidenti ishte që amendimet ligjore nuk ishin konform legjislacionit të BE. Përgjigja ishte e pastër, thuhej e kundërta që ndryshimet ishin të mirëadaptuara dhe të përshtatshme për rrethanat e Shqipërisë.

Ndjehem  i keqardhur sepse që nga ato pak qaramanë që kanë mbetur nëpër rrugë dhe deri tek ata pak intrigantë e spekulantë që gjenden edhe në parlament e kanë përdorur çështjen jo nisur nga qëllimi për një Shqipëri sa më të pastër por thjesht nga përfitimet e tyre të ngushta personale” tha Salsi .

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej