Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Ligji i mbetjeve/ Shalsi: Iniciatori isha unë, 8 amendamente u ndryshuan nga kolegët

Nga Ejona 0

Deputeti i Partisë Socialiste Eduart Shalsi është shprehur se përgjegjësia për ligjin e mbetjeve nuk është vetëm e tija por edhe e kolegëve. Shalsi shtoi se për këtë ligj janë bërë edhe konsultime me përfaqesuesit e AKP-së. Deputeti i PS-së i është përgjigjur edhe kundërshtimeve që deputetë të PD kanë bërë ndaj pr/ligjit.

“Kemi kaluar orë të tëra duke diskutuar, duke debatuar, jo si ata analistët që kanë dalë në studio televizive që fatkeqësisht nuk ftojnë njerëzit e arsyeshëm, por ata që e përdorin për kapital politik për të mbjellë tmerr. Iniciatori isha unë, por ka edhe 8 amendamente e ndryshime nga kolegët.

Po të ricikloni një personazh si Sali Berisha, keni ripërdorur një personazh si Lulzim Basha. Nëse doni të shpëtoni reduktoni fenomenin Berisha.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej