Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Ligji i Mbetjeve/ Rama: E prisja kthimin në Kuvend të ligjit nga Presidenti

Nga Skenderi 0

rama-breograd

Nuk prisja të kundërtën nga presidenti Nishani”, u shpreh kryeministri Rama lidhur me vendimin e Presidentit Bujar Nishani për të kthyer në Kuvend ligjin e mbetjeve.

Nga Nishi ku është mbajtur sot Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, Rama  gjithashtu u shpreh se cështja për reduktimin e numrit të deputetëve në kuvend e propozuar nga kreu i kuvendit Ilir Meta kërkon diskutim më të gjerë.

“Kjo çështje kërkon diskutim të gjerë. Unë jam që të zbatohen rekomandimet e OSBE-ODHIR”, tha Rama.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>