Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ligji i Mbetjeve/ Rama: E prisja kthimin në Kuvend të ligjit nga Presidenti

Nga Skenderi 0

Nuk prisja të kundërtën nga presidenti Nishani”, u shpreh kryeministri Rama lidhur me vendimin e Presidentit Bujar Nishani për të kthyer në Kuvend ligjin e mbetjeve.

Nga Nishi ku është mbajtur sot Forumi i Biznesit Serbi-Shqipëri, Rama  gjithashtu u shpreh se cështja për reduktimin e numrit të deputetëve në kuvend e propozuar nga kreu i kuvendit Ilir Meta kërkon diskutim më të gjerë.

“Kjo çështje kërkon diskutim të gjerë. Unë jam që të zbatohen rekomandimet e OSBE-ODHIR”, tha Rama.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej