Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

LGBTI: Një nga ministrat më të fortë të qeverisë është pjesë e komunitetit gay

Nga 27-shi 0

Burime brenda komunitetit LGBTI thonë se njëri nga ministrat më të fortë të kabinetit të Edi Ramës është pjesë e tij. Ministri nuk është bindur ende të bëjë outing, megjithëse prej vitesh e përjeton me gëzim të veçantë intimitetin e tij dhe nuk e ndjen veten të diskriminuar brenda qeverisë.

Do të ishte ndihmë që ministri të shprehej hapur për seksualitetin e tij, pasi kjo mund të ndihmojë në integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Por, derisa ministri të dalë sheshit një grup studiuesish antropologjikë po marrin në analizë zërat ministrorë dhe mënyrën e shprehjes së tyre, gjuhën e trupit e kështu me radhë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej