Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Lezhë/ Sekuestrohen 22 kg kanabis, arrestohen 3 persona

Nga Rexhina Biba 0

Në kuadër të operacionit të koduar “Acari”, policia e Lezhës ka sekuestruar 22 kg kanabis sativa dhe ka arrestuar 3 persona.

Të arrestuarit janë: Fatmir Gjoka, 30 vjeç, banues në Rreshen; Alfons Gjoka, 46 vjeç, banues në Tiranë dhe Preng Pjetri, 39 vjeç, banues në Mirditë.

Këta tre shtetas, në aksin e vjetër rrugor Lezhë-Milot, në vendin e quajtur Pllanë, u kapën në flagrancë me automjetin e tyre tip Benz me targë DR 3609 E, ku kishin të fshehur në 4 thasë 22 kg kanabis, që u sekuestrua në cilësinë e provës materiale së bashku me mjetin e tyre.

Materialet procedurale u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale “prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej