Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lezhë/ Përplaset nga makina humb jetën 74 vjeçari

Nga Skenderi 0

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në superstradën Lezhë-Laç.
Si pasojë e aksidentit  humbi jetën 74-vjeçari Lek Bela nga fshati Pllanë i Lezhës. Në momentin e përplasjes  74-vjeçari ka qenë duke lëvizur në anë të supestradës, kur është goditur nga një furgon mallrash me targa AA 782 BB që drejtohej nga Ardit Dani 32-vjeç banues në Tiranë.

Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit i cili po merret në pyetje për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se aksidenti ka ndodhur pasi drejtuesi i mjetit po udhëtonte me një shpejtësi tej normave të lejuara.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej