Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Lezhë/ Maskat grabisin karburantin, dhunojnë barbarisht rojen

Nga Skenderi 0

Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një pikë karburanti në Dajç, në aksin Lezhë-Shkodër,  rreth orës 3 të mëngjesit.

Grabitësit kanë dhunur babarisht rojen e kaburantit, pasi ku i fundit ka bërë rezistencë dhe është përleshur me ta. Agresorët e kanë goditur 50-vjeçarin disa herë në kokë me një leve që mbanin me vete, duke e lënë pa ndjenja.

Mësohet se grabitësit kanë marë nga kasaforta e karburantit shumën e 1 milion lekë të vjetra dhe 200 euro.

Policia raporton se roja i karburantit Lek Përkeqi është dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Bultë po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të grabitjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej