Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Lezhë/ Kontroll blic i policisë, sekuestrohet arma dhe arrestohen dy persona

Nga Media 0

Policia e Lezhës ka vijuar kontrollet blic, me qëllim garantimin e parmetrave të sigurisë publike.

Kështu, në kuadër të aksioneve të orëve të fundit është sekuestruar një armë zjarri dhe janë arrestuar dy persona, të cilët kanë bërë rezistencë ndaj uniformave blu.

Burime policore lokale bëjnë me dije se arma është një pistoletë e tipit “TT”, ndërkohë që dy të arrestuarit akuzohen për “armëmbajtje pa leje” dhe “kundërshtim të forcave të policisë”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej