Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Lëre kafen dhe eja, s’ka justifikim”, nis marshimi për Tetarin Kombëtar (Live)

Nga Media 0

Qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë Tetarit Kombëtar dhe kanë nisur marshimin në drejtim të Kryeministrisë. Artistët dhe qytetarët përmes peticionit, protestave të vazhdueshme dhe marshimit të sotëm kundërshtojnë me çdo kusht shembjen e Teatrit Kombëtar.

Pjesëmarrësit në marshim kanë paralajmëruar se do të jetë një protestë qytetare. Ndërsa turmën e kanë drejtuar aktorët të cilët mbanin në dorë një pankartë ku shkruhet: “Pa Teatër, pa MSA s’ka Europë”.

“Lëre kafen dhe eja. Nuk ka vend për justifikime, do të jetë një marshim qytetar”, u shpreh një nga aktivistët.

Marrshimi i njerëzve të lirë! Jo vjedhjes, jo shkatërrimit!Ka shpresë 🙂

Posted by Nisma #Thurje on Thursday, July 12, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej