Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Leo do shkojë në shkollë çdo ditë

Nga Media 0

14494889_1782705791984167_6968010222987744881_n

Leo është një djalë i vogël, i cili nuk e ka mundësinë të shkojë në shkollë nëse dikush nuk e ndihmon për transportin.

Ilir Hoxholli dhe Mesila Doda kanë mundur të bëjnë diçka që të paktën për një vit mos t’i mungojë transporti për në shkollë. Ja si e tregon familja Hasanllari këtë histori në facebook:

14492390_1782705965317483_7043226360612125283_n

Nuk i harrojme fjalet e tua Ilir Hoxholli kur ti na the heren e par qe: Leo te shkoj ne shkoll neper shi dhe un nuk mund te fle rehat.. Dhe sot z. Ilir bashke me znj. Mesila Doda erdhen ne shtepi dhe i siguruan birit ton per nje vit transportin per ne shkolle.. Ju falenderojme dhe zoti ja u shperblefte me te mira keto qe bet per birin ton. Me respekt familja Hasanllari dhe perqafime te sinqerta nga Leo.”

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>