Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Lëkundjet në Zharrëz, qeveria ndalon shpimet

Nga Klodiana 0

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të injektimit të ujit teknologjik në puset përreth fshatit Zharrëzës për lëkundjet e tokës.

Ndërsa këtë të martë, kryeministri Edi Rama ka urdhëruar ngritjen e një grupi ndërministror pune për vlerësimin e situatës së krijuar nga lëkundjet e tokës në Zharrëz dhe për hartimin e masave që duhen ndërmarrë për riparimin e dëmeve.

Grupi në fjalë do të drejtohet nga zv.kryeministri Niko Peleshi dhe do të ketë në përbërje të tij përfaqësues nga Ministria e Mjedisit, Industrisë dhe ajo e Brendshme. Ai do të asistohet dhe këshillohet nga ekspertë të fushave përkatëse të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore, Shërbimit Gjeologjik dhe Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej