Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Lëkundje të forta tërmeti në veri të Shqipërisë

Nga Skenderi 0

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë  në veri të vendit mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:08.

Nga të dhënat e para sizmiologjike bëhet e ditur se tërmeti ishte me magnitudë 4.4 ballë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 12 km në verilindje të Rrëshenit. Forca e tërmetit më së shumti është ndjerë në  Rrëshen dhe qytetin e Lezhës.

Nuk raportohet për persona të lënduar apo dëmë materiale.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej