Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Leksione letërsie në Gjirokastër, klasa bosh

Nga Media 0

Sa vjen e pakësohet numri i studentëve në Shqipëri, kjo për pasojë se gjithnjë e më shumë të rinj zgjedhin të ikin jashtë vendit. Indrit Hoxha ka publikuar fotografinë gjatë një ore leksioni në Unuversitetin e Gjirokastrës dhe klasa është thuajse bosh.

 “Një klasë e vitit të parë, dega Letërsi, Universiteti i Gjirokastrës. Largimi i rinisë nga Shqipëria është problemi më i madh kombëtar që sot kemi”, shkruan ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej