Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Legjenda e Partizanit merr titullin “simboli i qytetit të Tiranës”

Nga Klodiana 0

Bashkia e Tiranës nderon me titullin “simboli i qytetit të Tiranës”, legjendën e Partizanit, Panajot Pano, tashmë i ndarë nga jeta prej disa vitesh.

Nëpërmjet një ceremonie në Bashkinë e Tiranës, kyebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i ka dorëzuar familjarëve të “Legjendës Pano”, të birit Ledjo dhe bashkëshortes Rebeka këtë titull.

“Në nderim të veprimtarisë dhe përkushtimit që ka dëshmuar për zhvillimin e sportit në vendin tonë dhe njohjes së tij edhe në aktivitetet ndërkombëtare e botërore. Në respekt të vlerave që i përcolli brezave dhe pasionit që ngjalli dhe rriti për futbollin”, citon klubi i Partizanit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej