Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Legjenda braziliane Ronaldinho, tërhiqet nga futbolli

Nga Media 0

Ronaldinho tërhiqet nga futbolli në moshën 37-vjeçare. Ish-ylli brazilian e përfundon këtu karrierën e tij të suksesshme.

Ronaldinho është vlerësuar dy herë si futbollisti më i mirë i vitit në botë ndërsa që prej vitit 2015 ka luajtur për klubin brazilian të futbollit “Fluminense”.

Ai fitoi Ligën e Kampionëve me Barcelonën në vitin 2006 , së bashku me dy tituj spanjollë dhe u shpall fitues në Serinë A me AC Milan,  në vitin 2011.

Ndërsa, në  vitin 2002 ai ngriti Kupën e Botës me Brazilin pas një fitoreje 2-0 ndaj Gjermanisë në finale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej