Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lazio “blindon” Strakoshën deri në 2022

Nga Klodiana 0

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares shqiptare ka treguar se është një futbollist i cili padyshim që ka një të ardhme të shndritshme në arenën botërore.

E tashmë janë skuadrat italiane ato që duan të mbajnë fort talentin shqiptar. Ajo që çeli suksesin e tij ishte pikërisht penalltia e pritur ndaj Dybala.

Një gol i pritur i jep mundësinë Strakoshës që të qëndrojë edhe më shumë kohë në skuadrën e Lazios ku është aktualisht portier.

Talenti shqiptar do të qëndrojë në portën e Lacios deri në verën e vitit 2022. Lajmi është bërë me dije nga vetë skuadra ndonëse nuk bëhen publike shifrat financiare me të cilat Strakosha do të ketë në dorë portën e Lacios.

Së bashku me Strakoshën, Lazio ka rinovuar kontratën edhe për Immobile.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej