Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Largohet nga Italia, Ujkani transferohet në kampionatin turk

Nga Klodiana 0

Portieri dhe kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani i ka dhënë fund eksperiencës së tij si futbollist në Itali, për të vijuar karrierën në një tjetër kampionat.

Ai do të transferohet në Superligën turke, te klubi i sapongjitur, Rizespor, që ka paguar 3 milionë euro për kartonin e tij te Cremonese.

31-vjeçari do të nënshkruajë për 3 sezone me skuadrën turke, që gjithashtu kërkon edhe shërbimet e sulmuesit të kombëtares Shqiptare, Armando Sadiku.

Ujkani është një portier me eksperiencë mjaft të gjatë në Itali, si në Serinë A, edhe në B, teksa ka luajtur për skuadra si Palermo, Novara, Chievo, Genoa, Latina, Pisa dhe Cremonese.

Sa i përket eksperiencave me përfaqësueset, Ujkani veshi fillimisht fanellën kuqezi të Shqipërisë, por më vonë vendosi të largohet për të mbrojtur fanellën e Përfaqësueses së Kosovës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej