Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Laç/ Atentat me armë zjarri, plagoset i riu

Nga Klodiana 0

Një i ri është qëlluar me armë zjarri  pranë bashkisë së Laçit, duke mbetur i plagosur rëndë.

I plagosuri është dërgohet me urgjencë drejt Tiranës. Akoma nuk është bërë i ditur shkaku i konfliktit si dhe identiteti i persont të plagosur.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po merret me zbardhjen e plotë të saj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej