Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Ky është shefi i grupit të nazistëve grekë në Sarandë

Nga Arben Llalla 0

Portali news-start.info ka siguruar fotot e shefit të partisë naziste greke “Agimi i Artë” që ka përgjegjësinë për qytetin e Sarandës dhe Delvinës në Shqipëri. 

Disa vite më parë në mediat greke dhe shqiptare u botuan disa foto të njerëzve me maska të nazistëve grekë që shpërndanin broshura antishqiptare në Sarandë. Pas kaq vitesh u zbulua fytyra e vërtetë e shefit për Sarandën dhe Delvinën, i cili është një minoritar grek që jeton në një fshat të Sarandës. Ai quhet Leonidhas Kazalis i martuar me një shqiptare nga Delvina.

Në një foto shihet Leonidha Kazali në monumentin e Mitropolitit të Konicës Sebastianos, një klerik ortodoks grek antishqiptar i tërbuar që ka themeluar disa organizata terroriste greke si MAVI, PASIVA dhe SFEVA.

Në foton tjetër Leonidha shihet në shtëpinë e tij në Shqipëri me flamurin e partisë naziste “Agimi i Artë”. Në foton e tretë Leonidha Kazeli ka dalë me Robert Haidin nga Lukova, shefi i partisë naziste për Himarën, një figurë e njohur tashmë antishqiptare.

Ky është shefi i grupit të nazistëve grek në Sarandë

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej