Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Kuvendi zgjedh Denar Bibën në krye të KQZ-së

Nga Rexhina Biba 0

Kuvendi ka zgjedhur Denar Bibën si Kryetar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Për kandidaturën e Bibës votuan 73 deputetë pro, 9 kundër dhe 7 abstenim.

Kandidatura e Denar Bibës u votua edhe nga deputetët e opozitës, të cilët më herët kishin përjashtuar nga votimi kandidaturën e Lefterie Luzit.

Biba mbante postin e nënkryetarit të KQZ.

Bashkë me Denar Bibën ishte edhe kandidatura e Koli Beles, i cili mori 22 vota pro, 43 kundër dhe 21 abstenim.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej