Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kuvendi miraton ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc

Nga Klodiana 0

Kuvendi ka miratuar me 82 vota pro ngritjen e dy komisionet Ad Hoc për përzgjedhjen e anëtarëve të organeve të Vettingut. Deputetët e mazhorancës kanë miratuar vetëm 6 anëtarët e tyre, ndërsa 6 të tjerët i përkasin opozitës. PDIU ka propozuar: Mesila Doda dhe Tahir Muhedini. PS ka propozuar: Bashkim Fino, Ulsi Manja, Pandeli Majko, Ervin Bushati, Vasilika Hysi, Evis Kushi dhe Arben Cuko.

LSI propozoi: Luan Ramen dhe Silva Caken per njerin komision dhe Vangjel Tavon per komisionin e dyte. Njëri prej komisioneve do të ketë 12 anëtarë dhe tjetri 6 anëtarë, gjysma prej të cilëve propozohen nga maxhoranca dhe gjysma nga opozita. Ditën e nesërme Kuvendi do të mblidhet sërish për të zhvilluar raundin e parë për zgjedhjen e Presidentit të ri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej