Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Kuvendi miraton aktin normativ, shtyhet votimi për anëtarët e Autoritetit të Konkurrencës

Nga Klodiana 0

Pas një seancë të gjatë plenare, ku Kuvendi u përfshi nga debatet e mëdha mes opozitës dhe maxhorancës, deputetët kanë kaluar tek votimi i projektligjeve. Mësohet se akti normalit është votuar me 76 vota pro.

Po ashtu, edhe projektligji për ndihmat juridike është miratuar me 76 vota pro. Ndërkohë, votimi për anëtarët e Autoritetit të Konkurrencës është shtyrë, kjo edhe për shkak të mungesës së kandidatëve.

Ishte vet kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ai që pohoi se nga 4 kandidatë për anëtarë ishin vetëm dy emra.

http://www.balkanweb.com/site/kuvendi-miraton-aktin-normativ-shtyhet-votimi-per-anetaret-e-autoritetit-te-konkurrences/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej