Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kuvendi miraton aktin normativ, shtyhet votimi për anëtarët e Autoritetit të Konkurrencës

Nga Klodiana 0

Pas një seancë të gjatë plenare, ku Kuvendi u përfshi nga debatet e mëdha mes opozitës dhe maxhorancës, deputetët kanë kaluar tek votimi i projektligjeve. Mësohet se akti normalit është votuar me 76 vota pro.

Po ashtu, edhe projektligji për ndihmat juridike është miratuar me 76 vota pro. Ndërkohë, votimi për anëtarët e Autoritetit të Konkurrencës është shtyrë, kjo edhe për shkak të mungesës së kandidatëve.

Ishte vet kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ai që pohoi se nga 4 kandidatë për anëtarë ishin vetëm dy emra.

http://www.balkanweb.com/site/kuvendi-miraton-aktin-normativ-shtyhet-votimi-per-anetaret-e-autoritetit-te-konkurrences/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej