Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Kushtetuesja shqyrton kërkesën e PD për vettingun, në seancë dhe ambasadori Lu

Nga Skenderi 0

Gjykata Kushtetuese ka nisur seancën për shqyrtimin e ligjit të vettingut i ankimuar nga Partia Demokratike, me arsyen se ai shkel Kushtetutën. Në këtë seancë do të dëgjohen argumentat e palëve.

I pranishëm në seancë është edhe ambasadori amerikan, Donald Lu.

Partia Demokratike  përfaqësohet nga Oerd Bylykbashi dhe ekspertët Gazment Bardhi dhe Ivi Kaso . Ndërsa Partia Socialiste përfaqësohet nga deputetët Pandeli  Majko,Vasilika Hysi, Fatmir Xhafaj dhe Ulsi Manja.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej