Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kush i grisi flamujt grekë në Prevezë?

Nga Ejona 0

Sulmues anti-grek grabisin dhe grisin flamujt grekë nëpër rrugët dhe pazaret e Prevezës

Imazhet që ju shihni në foto bashkë me video janë të Ditës Kombëtare të Greqisë, nëpër rrugët e Prevezës.

Sulmues të paidentifikuar kanë grisur dhe hedhur përtokë flamujt që ishin vendosur kudo nëpër dritare dhe rrugë nga pronarët e dyqaneve dhe banorët e asaj zone. Media Preveza.gr, shkruan se në këtë tërbim anti-grek  ka mbijetuar vetëm një flamur.

Pamepreveza.gr informon se është ngritur padi ndaj sulmuesve si dhe ka shumë gjasa të zbulohen autorët e sulmit pasi në rrugë ka të vendosura kamera sigurie. Për incidentin është njoftuar edhe policia.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në përvjetorin e kaluar në Ditën Kombëtare të Greqisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej