Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kush e ktheu teatrin në bingo?

Nga Media 0

Regjisori Kastriot Çipi ka publikuar fotografinë e një kontrate të lidhur në 1999 mes Ministrisë së Kulturës dhe “Ylli Buzëmadhe Internacional” të përfaqësuar nga administratori Flamur Reçi.

Ministria e drejtuar në atë kohë nga Edi Rama ka dhënë me qira ndërtesën e Teatrit Kombëtar në rrugën “Myslym Shyri” për të hapur klub Bingo.
Pas reagimit të aktorit Robert Ndrenika, ministrja Kumbaro i tha atij: “Unë mendoj gjithashtu se komuniteti i aktorëve dhe shoqëria jonë nuk duhej ta kishin lejuar që Teatri të kthehej në lokal me tym lojërash fati e bingoje, që thithte klientë, por jo artdashës. Nuk di ç’mendoni ju për këtë, i dashur Robert”. 
Por tashmë kjo kontratë që tregon se si teatri u kthye në bingo nga Rama është një përgjigjje direkte për ministren që bëri këtë deklaratë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej