Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Kurrë mos thuaj kurrë”, çfarë po paralajmëron Xherdan Shaqiri

Nga Klodiana 0

U mendua si mundësia e artë për të shpërthyer pasi mbeti në hije te Bayern Munchen, por Xherdan Shaqiri pati sezonin e tij më të keq te Inter, gjithsesi për këtë sulmuesi nuk i vë faj askujt.

Në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” lojtari i lindur në Gjilan tregoi se nuk ishte lëvizje e gabuar duke shkuar te Inter por ishte momenti i gabuar ku shumë gjëra nuk funksionin tek zikaltrit, madje edhe në Itali.

Tre vjet më vonë situata është ndryshe, Inter është ngritur, po ashtu edhe niveli i Seria A, për këtë Shaqiri u shpreh optimist.

“Unë do të ndryshoja kohën kur kam luajtur, sepse ndoshta kam ardhur te Inter në kohën e gabuar. Sot është një tjetër klub, është një tjetër kampionat. Është rritur shumë krahasuar me tre vjet më parë”, tha këmbëmajti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej