Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Kur trajneri pastron mbeturinat në dhomën e zhveshjes së futbollistëve

Nga Media 0

Ndeshja mes Italisë dhe Suedisë rrëmbeu vëmendjen e mediave në të gjithë botën për shkak të eleminimit historik të axurrëve nga Botërori.

Megjithatë, tej lotëve dhe një ndeshjeje që gëzoi disa e trishtoi  shumë të tjerë, larg vëmendjes mediatike pati edhe një çast të admirueshëm.

Tranjeri i Suedise Janne Anderson pas festimeve me lojtarët e kombëtares për kualifikimin u pa në dhomat e zhveshjes duke pastuar mbeturinat e festës.

A nuk është kjo fitorja më e madhe? Një trajner që ka ç’tu mësojë lojtarëve në fushë dhe jashtë saj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej