Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Kur do të bëhemi njerëz….

Nga Media 0

Nga Lufti Dervishi

Nëpër portale sot krahas shumë “lajmeve”… qarkullon edhe “lajmi” se bashkëshortja e Dr. Florit të ndjerë ka hequr nga instagrami fotot e Dr. Florit.
E vërteta? E vërteta është krejt tjetër…, por kujt i intereson e vërteta para klikimeve.
“Pyet tjetrin para se të gjykosh”, thotë një maksimë e vjetër. Dhe në gjyq janë dy palë, por “gazetarëve” nuk u intereson më pala tjetër.
Nëse do të bënin një verifikim që të merr një minutë kohë. “Po kush ka një minutë kohë për këto punë???”, do të kuptonin se llogaria e instragramit e Blerinës është vjedhur. Arsyeja? Ka patur shumë ndjekës. Afro 34 mijë ndjekës.
Hajduti, punën e parë që ka bërë pas vjedhjes ka fshirë fotot.
Nëse portalet, sot do të shikonin llogarinë e Blerinës, po sot do të shihnin dhe foton e Dr. Florit.
Por, mesa duket portalet nuk guxojnë të verifikojnë informacionet sepse u rrëzohet “lajmi”!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej