Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kur këndonte Dritëroi

Nga Media 0

Pamje të rralla vijnë nga arkivi i TV Korça, ku shfaqet Dritëro Agolli duke kënduar këngën e vjetër “S’të mora për burrë, por për muhabet”. Ai shkonte shpesh në Korçë e ulej këmbëkryq me njerëzit e tij të dashur sidomos në Devoll. Këto pamje që shfaqen në video e tregojnë edhe një herë Driteroin si poeti i popullit. Shkrimtari i madh shqiptar, Dritëro Agolli, u nda nga jeta tre ditë më parë.

Pamje të rralla nga arkivi i "Tv Korça", Dritëro Agolli duke kënduar me miqtë

Posted by newsbomb.al on Sunday, February 5, 2017

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej