Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur fiton “Nobel” por askush nuk kujtohet të ta thotë….(film)

Nga Media 0

Kazuo Ishiguro është njoftuar se ka fituar çmimin “Nobel” nga gjigandi britanik BBC.

“Fillova ta besoj që kjo është e vërtetë kur BBC më telefonoi. Jam pak tradicional, besoj tek BBC. Në epokën e lajmeve të rreme që qarkullojnë mendova se mund të mos ishte e vërtetë”, është shprehur shkrimtari.

Ai është shprehur se nuk e priste këtë çmim të nderuar, megjithatë për të rëndësi ka që të vijojnë ta lexojnë.

Nuk e prisja çmimin, por është një nder i veçantë. Çmimi “Nobel” është shumë pozitiv, shumë figura të nderuara e kanë marrë, por unë do të doja shumë që larg mediatizimit njerëzit të më lexonin. Të kenë librat në dhomat e tyre të gjumit dhe të më lexojnë”, është shprehur nobelisti.

When Kazuo Ishiguro found out he won the Nobel Prize

When you win the Nobel Prize for literature, but no one remembers to tell you. Except the BBC… Congratulations Kazuo Ishiguro! 👏

Posted by BBC News on Thursday, October 5, 2017

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej