Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kupa/ Teuta-Kukësi përfundon në barazimin 2-2

Nga Klodiana 0

Teuta dhe Kukësi janë ndarë në një barazim 2-2, në sfidën e parë të turit çerekfinal të Kupës së Shqipërisë, të zhvilluar në qytetin e Durrësit.

Një ndeshje me dy fytyra kjo për ekipin e Cungut, që pas një pjese të parë të barabartë, shënoi me Rexhinaldon, në sekondat e fundit të 45 minutave të para, pas një aksioni fantastik me Rrocën.

Me nisjen e të dytës, Rexhinaldo nuk ia doli dot pas një dëmtimi në pjesën e parë, dhe i la vendin Shkurtajt. Edhe ky i fundit, pas një shërbimi të shkëlqyer nga Rroca, shënoi i vetëm me Hidin.

Me dy gola diferencë, Shkëmbi nuk u dorëzua, dhe bëri zëvendësimet për t’u hedhur para në sulm, ndërkohë që Cungu e çoi ekipin me 5 mbrojtës. Në frymën e fundit, pasi rriti dozën e sulmit, Teuta barazoi me Bushiç dhe Hakajn.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej