Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kumbaro: Dritëro Agolli meriton të përcillet me buzëqeshje

Nga Klodiana 0

Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të madh shqiptar, Dritëro Agolli, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro tha se humbja e Dritëroit dhëmb dhe se kujtimi i tij do të mbetet i përjetshëm.

Humbja e Dritëroit dhëmb, Dritëroi do mbetet i përjetshëm dhe meriton të përcillet me buzëqeshje.Dritëroi më fali librin me dorën e tij dhe secili prej nesh ka kujtimin e tij nga ai.Ai ishte multidimensional jo vetëm njeri i letrave, ishte shkrimtar prodhimtar në çdo fushë” tha Kumbaro.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej