Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kuksianët organizojnë një tjetër tubim, ja ku dhe kur do të mbahet

Nga Klodiana 0

Banorët e Kukësit, Tropojës dhe Hasit pritet të zhvillojnë një tjetër protestë, këtë herë, për lirimin e 11 personave që mbahen në qeli pas tubimit të zhvilluar në Kalimash më 31 Mars.

Protesta pritet të mbahet më 19 Prill në sheshin pranë Gjykatës së Kukësit.

Ashtu si tubimi i Kalimashit, edhe këtë herë është Këshilli Bashkiak i Kukësit ai që organizon protestën, ku do të kërkohet lirimi i personave që mbahen nën masën “arrest me burg”, lidhur me aktet e dhunës dhe shkatërrimin e sporteleve të pagimit të tarfiës në “Rrugën e Kombit”.

Këshilli i Bashkisë së Kukësit ka shpërndarë një njoftim, ku i bën thirrje banorëve të të gjithë Qarkut të jenë pjesë e tubimit.

/noa.al/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej