Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kukësi fiton kryendeshjen ndaj Partizanit, Luftëtari mposht Laçin

Nga Klodiana 0

1475332093kukesi

Ka përfunduar ndeshja në “Zeqir Ymeri”, mes Kuksit dhe Partizanit me rezultatin 1-0.

Autori i golit, Pero Pejic arriti të zhbllokojë rezultatin e ndeshjes vetëm dy minuta nga nisja e pjesës së dytë.

Goli i kroatit i siguron fitoren pas katër humbjeve radhazi skuadrës së Kukësit ndaj Partizanit, ndërsa e ngjit në kuotën e 9 pikëve në vendin e dytë në renditje, vetëm 3 pikë nga Skënderbeu i vendit të parë.

Këtë të shtunën është luajtur një tjetër ndeshje e Superiores, ku Luftëtari siguroi fitoren e dytë në kampionat, duke mposhtur 1-0 Laçin, me një gol të shënuar nga Ramadani në minutën e katërt të shtesës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>