Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kukës, arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim nga Finlanda

Nga Rexhina Biba 0

Një 26-vjeçar nga Mitrovica është arrestuar nga policia kufitare në doganën e Morinës pasi rezultonte i shpallur në kërkim nga autoritetet finlandeze me akuzën e “mashtrimit me pasoja të rënda”.

Shtetasi Bujar Fejzullahi u ndalua gjatë regjistrimit për hyrje në pikën kufitare të Morinës.

Ndaj të riut ka edhe një vendim të gjykatave finlandeze që e kanë dënuar me 1 vit e tre muaj burg për veprën e dhunimit të personit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej