Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kujtoni Notre Dame Shqiptar (film)

Nga Media 0

Nga Dritan Kaba
Një pamje nga Notre Dame shqiptar. Këtë e hodhën në erë vetë me dinamit etërit e atyre që sot po “qajnë” për Notre Dame në Paris.
Kisha e Vaut të Dejës qindra vjeçare,, aty ku u kurorëzua edhe Skënderbeu.
Po nuk është vetëm kaq por përditë po shkatërrohen me eskavatorë dhe po betonizohen vlera të njerezimit edhe shumë më të lashta se Notre Dame. Kësaj barbarie këtu i thonë zhvillim rilindas. Qani dhe kujisni pak edhe për to!

KUJTONI NOTRE DAME SHQIPTARNje pamje nga Notre Dame shqiptar. Kete e hodhen ne ere vete me dinamit eterit e atyre qe…

Publiée par Dritan Kaba sur Mardi 16 avril 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej