Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kthimi i shqiptarëve në kufirin grek, Idrizi: Qeveria shqiptare të reagojë

Nga Klodiana 0

Për kthimin e shqiptarëve nga autoritetet greke në kufij, ka reaguar kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, duke kërkuar reagim të menjëhershëm të qeverisë shqiptare mbi rastet e kthimit të shqiptarëve nga autoritetet greke në kufi.

Idrizi: “I kërkoj qeverisë shqiptare, kryesisht ministrit të jashtëm Ditmir Bushati dhe ministrit të Brendshëm Tahiri të merren me rastet e kthimeve në kufi. Një e moshuar 80 vjeçare eshte kthyer në kufi, për shkak te vendlindjes Çamëri. I kërkoj qeverisë që në mënyrë urgjente të merret me rastet të tilla të kthimeve në kufi.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej