Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Kthimi i shqiptarëve në kufirin grek, Idrizi: Qeveria shqiptare të reagojë

Nga Klodiana 0

Kryetari i PDIU, Shpetim Idrizi, duke folur gjate Keshillit Kombetar te Partise Drejtesi, Integrim dhe Unitet, ku deklaroi se forca politike qe ai perfaqeson do te kerkoje ngritjen e nje komisioni te posacem parlamentar per te zbardhur ngjarjen e qershorit 1944 ne krahinen e Camerise, si dhe regjistrimin e te zhdukurve e te vrareve gjate gjenocidit grek./r/n/r/nLeader of PDIU, Shpetim Idrizi, speaks during the National Council of the Party for Justice, Integration and Unity.

Për kthimin e shqiptarëve nga autoritetet greke në kufij, ka reaguar kreu i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, duke kërkuar reagim të menjëhershëm të qeverisë shqiptare mbi rastet e kthimit të shqiptarëve nga autoritetet greke në kufi.

Idrizi: “I kërkoj qeverisë shqiptare, kryesisht ministrit të jashtëm Ditmir Bushati dhe ministrit të Brendshëm Tahiri të merren me rastet e kthimeve në kufi. Një e moshuar 80 vjeçare eshte kthyer në kufi, për shkak te vendlindjes Çamëri. I kërkoj qeverisë që në mënyrë urgjente të merret me rastet të tilla të kthimeve në kufi.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>