Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Kryeprokurori, Doda: Përtej gjuhës vulgare, Rama pa dashje bëri një vetëdenoncim duke u fshehur pas SHBA

Nga Media 0

“A ka budalla që e beson se SHBA/BE duan prokuror të përkohshëm për të mbyllur dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën! Hajde politikë hajde”, ky ishte reagimi i Ramës pas deklaratave të Bashës mbi kryeprokurorin.

Mesila Doda e lexon këtë reagim si një vetëdenoncim që Rama bën duke nxjerrë zbuluar qëllimet e tij për një prokuror të përkohshëm në shkelje të Kushtetutës.

“Përtej gjuhës vulgare të kryeministrit që arrin te bëjë gallatë edhe kur gjendja është tragjike, sot ai pa dashje e bëri një vetëdenoncim…

Deklarata e fundit e gallataxhiut, duke tentuar të fshihej pas SHBA pranoi pa dashje që do një prokuror të përkohshëm në shkelje të Kushtetutës…

Shkejen e Kushtetutës nuk ka Ambasador ta mbajë në kurriz…por ky është rasti kur ciceron, pastaj e mendon budallallëkun që ke cicëruar”, ka shkruar Doda.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej