Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryen marrëdhenie e pamartuar/ Dënohet me 20 goditje kamxhiku përpara qindra njerëzve (foto)

Nga Ejona 0

Një vajzë e re është dënuar në Indonezi me 20 goditje me kamxhik në mes të qindra njerëzve pasi kishte kryer marrëdhenie seksuale dhe nuk ishte e martuar.

Sipas Daily Mail, shumë qytetarë e kanë sharë dhe pështyrë vajzën teksa merrte goditjet në formë përbuzjeje. Ekzekutuesi me maskë e ka goditur gruan 20 herë duke e gjakosur ndërsa ajo qante dhe bërtiste.

Shteti islamik, bazuar në ligjin e Shariatit, nuk lejon seksin jashtë martese. Bazuar në këtë ligj shumë persona dënohen edhe me vdekje nqs e shkelin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej