Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kryemadhi: Shqipëria ka nevojë për një parti të majtë të vërtetë

Nga Rexhina Biba 0

Lëvizja e Gruas për Integrim Gjirokastër zhvilloi Konventën e saj ku u zgjodh Kryetarja e re, Mirela Mamani.

Të pranishëm ishin deputetët, Vangjel Tavo, Monika Kryemadhi, Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjoshaj, Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami si dhe Kryetari i LSI-së për Gjirokastrën, Krenar Kulla. Gjatë konventës, deputetja Kryemadhi, bashkëshortja e kreut të Kuvendit, Ilir Meta, ka kujtuar edhe momentin e krijimit të LSI.

Deputetja Monika Kryemadhi vlerësoi se LSI do t’i çojë më përpara vlerat sepse Shqipëria ka nevojë për një parti të vërtetë të majtë e cila përfshin dhe përfaqëson shtresat e mesme dhe atë shtresë që është shumica e popullit shqiptar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej