Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kroos kritikon Ozilin: Foli budallallëqe!

Nga Klodiana 0

Toni Kroos ka kritikuar Mesut Ozilin në një intervistë për “Bild”, pasi turko-gjermani akuzoi Federatën Gjermane të Futbollit (DFB) për racizëm.

“Mënyra se si e dha dorëheqjen nuk ishte ajo e duhura. Deklaratat për gjëra që nuk ishte të nevojshme t’i referohej u kthyen në budallallëqe. Mendoj se ai e di mirë që nuk ka racizëm brenda kombëtares dhe brenda DFB-së. Përkundrazi, gjithmonë e kemi mbështetur diversitetin dhe integrimin. Ozil ishte shembull i kësaj”, u shpreh mesfushori i Real Madrid.

Kroos theksoi se e ardhmja e tij në kombëtaren gjermane do të jetë e sigurtë, të paktën deri në Evropianin e vitit 2020.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej