Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kroacia shkruan historinë, prek finalen e parë në një Botëror (film)

Nga Klodiana 0

Kroacia arriti të siguronte një biletë historike për në finalen e Botërorit të Rusisë, teksa mundi me kohë shtesë Anglinë. Manxukiç ishte heroi që shënoi golin e përmbysjes për ekipin e Daliçit.

Ishte Anglia që kaloi e para në avantazh, me një gol fantastik të Tripier, por më pas, në pjesën e dytë, Perisiç barazoi shifrat, dhe me kohën e rregullt që u mbyll në barazim 1-1, skuadrat iu drejtuan shtesave.

15 minutat e para u mbyllën pa gola, ndërsa në të dytën, ishte Manzukiç që shënoi golin e dytë, atë historik për kroatët. Tashmë, në finale Kroacia do të presë Francën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej