Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kroacia ndëshkon Argjentinën, gafë e pafalshme e portierit Caballero (film)

Nga Klodiana 0

Po luhet në qytetin e Nizhny Novgorod ndeshja e Botërorit ndërmjet Argjentinës dhe Kroacisë

Argjentinë 0-1 Kroaci

Komenti i ndeshjes

53′ Rebic nuk fal pas një gafe te portierit Caballero duke realizuar fluturimthi

46′ Nis pjesa e dytë

45+2′ Të dy ekipet kanë patur raste të pastra shënimi, por në fund pjesa e parë është mbyllur pa gola

1′ Ka nisur takimi

Do të luhet në orën 20:00 në stadiumin “Nizhny Novgorod” ndeshja e vlefshme për Grupin D të Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë.

Një takim ku amerikano-latinët do të kërkojnë me ngul fitoren pas barazimit 1-1 me Islandën, ndërsa ballkanasit do të ishin të kënaqur edhe me 1 barazim, duke parë se morën 3 pikët kundër Nigerisë.

Pritet spektaklë në fushë pasi në njërin krah do te jetë Messi me shokë, ndërsa nga ana tjetër Modric, Rakitic, Mandzukic e të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej