Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kroaci-Angli/ Barazohen shifrat, “Ivani i tmerrshëm” shënon për kroatët (film)

Nga Klodiana 0

Luhet në Luzhniki të Moskës, gjysmëfinalja tjetër mes Kroacisë dhe Anglisë. Të dy teknikët kanë pothuajse të njëjtët titullarë, duke i besuar atyre që kanë fituar deri më tani.

Kroacia vjen në këtë gjysmëfinale pasi mundi me penallti Rusinë, ndërsa nga ana tjetër, Anglia kaloi pastër 2-0 përballë Suedisë. Ekipi që kualifikohet do të gjejë në finale ekipin e Francës, që kaloi dje ndaj Belgjikës.

LIVE | Kroaci-Angli 1-1

GOL: Perisiç 68′ / Tripier 5′

72′ Tjetër rast i mirë për Perisiç, godet por topi kthehet në shtyllë. Provon Rebiç më pas, por pret Pikford.

68′ GOOOL Perisiç shënon pas harkimit të Vrsaljkos.

Mbyllet pjesa e parë. Kroaci-Angli 0-1

45′ 1 minutë shtesë.

36’ Lingard merr një top të artë në hyrje të zonës, por nuk kalibron mirë goditjen drejt portës, teska shpërdoron një mundësi të artë.

31’ Provon disa herë Kroacia, në fillim bllokon goditjen e Perisiç një mbrojtës, ndërsa goditjen e radhës e pret në dy kohë Pikford.

23’ Perisiç provon me një goditje fluturimthi, por topi kalon pak jashtë shtyllës së majtë.

21’ Rebiç provon fatin nga jashtë zone, por topi bllokohet nga mbrojtja.

5′ GOOOL Tripier shënon me një perlë nga goditja e dënimit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej