Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza politike/ Ambasadori i OSBE-së: Po tentojmë çdo formë për dialog mes palëve

Nga Ejona 0

Ambasadori i OSBE-së, Bern Borchartd ka zhvilluar një takim me studentët e Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”.

Borchartd deklaroi se po tenton në çdo mënyrë të ketë dialog mes palëve politike në Shqipëri. Ai shprehet se të gjithë faktorët politik duhet të marrin pjesë në zgjedhje.

“Po tentojmë në çdo formë që të ketë bisedime. Duam që të gjithë faktorët politikë të marrin pjesë në zgjedhje. Është e pamundur për mua që të shikoj të ardhmen se çfarë mund të ndodhë në Shqipëri”, deklaroi ambasadori i OSBE.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej