Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

I kritikuar në “La Liga”. Ronaldo në Champions numëron 8 gola, ndërsa Barça 7

Nga Klodiana 0

Portugezi i Real Madrid ndryshe nga ç’pritej ka arritur të shënojë vetëm një gol në “La Liga”, duke marrë edhe mjaft kritika pasi prej kohësh është zhvendosur në sulm me Benzeman.

Kur vjen puna te “Champions League”, fituesi i katër herë “Topit të Artë” mbrëmë kapi shifrën e 8 golave kur ka mbetur edhe një ndeshje për të luajtur. E nëse do të bëhej krahasimi me Messi-n, mjafton të thuash se e gjithë Barcelona ka shënuar vetëm 7.

Një fakt tjetër i Ronaldo-s, i cili është edhe rekord, është se portugezi bëhet i pari futbollist që realizon 18 gola në një vit kalendarik në “Champions League”.

http://www.balkanweb.com/site/i-kritikuar-ne-la-liga-ronaldo-ne-champions-numeron-8-gola-ndersa-barca-7/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej