Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Krishtlindja/ Nishani: Uroj më shumë lumturi, më shumë besim, më shumë begati

Nga Skenderi 0

“Në këtë ditë të veçantë, ditë të shenjtë , ditë të shpresës dëshiroj që të përciel urimet më të mira, gezuar Krishtlindjet për të gjithë besimtarët e krishterë, për të gjithë shqiptarët, për më shumë lumturi, më shumë besim , më shumë shpresë edhe më shumë begati”

Kështu ka uruar  Presidenti Bujar Nishani besimtarët e krishterë dhe jo vetëm me rastin e festës së Kristlindjes.

Gjithashtu Nishani  nga Kisha Ortodokse Autuqefale ku ishte i pranishëm shprehu  vlerësimin e tij për kryepeshkopin Anastas, si dhe falenderoi kishën për rolin promovues të paqes dhe jo të urrejtes.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej