Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Krishtlindja/ Meta: Më shumë vëmendje për familjet në nevojë

Nga Skenderi 0

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka uruar  të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjes.

Pas meshën që u zhvillua në Tiranë, ku ishte i pranishëm  Meta u shpreh se duhet më vëmendje për ata që janë në gjendje më të vështirë në mënyrë që shoqëria jonë të gëzojë një harmoni dhe paqe shiprtërore

Meta: Uroj gjithë besimtarët të krishterë më shumë paqe harmoni dhe mirëkutpim me njëri tjeterin. Më shumë vëmendje për ata që janë në gjendje më të vështirë në mënyrë që shoqëria jonë të gëzojë një harmoni dhe peqe shiprtërore

Është një ditë reflektimi edhe në këtë drejtim sidomos për ata që janë më shumë në vështirësi për të qenë më të integruar në shoqërinë tonë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej