Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Krimi në Mat, flet brigadieri: Koxha donte të na vriste të gjithëve

Nga Klodiana 0

“Shoferët shkuan me makineritë 15 minuta para, ndërsa unë dhe kryeplaku shkuam pas tyre. Kujtim Hoxha thoshte do t’i vrasë të gjithë”, tha ai.

Ai shprehet se shkaku i vrasjes nuk ka të bëjë me 10 metrat e rrugës siç është raportuar në media.

“U nisem për në Shëlli, për riparimin e rrugës. Morëm makineritë, rreth orës 08:00 ishim në Shëlli. Për Koxhën na thanë që kishte tërë ditën në lokal. Kujtim Koxhën nuk e njihnim, s’kemi patur kontakt me të. Kërkesa për 10 metra rrugë është gënjeshtër”.Kujtim Koxha me Hamit Buçin ishin shokë. Hamit Buçi ishte te banaku, nuk ishte me ne.”, shtoi ai.

Brigadieri i ndërmarrjes shprehet se nuk është në dijeni për faktin nëse Koxha ka patur debate të mëparshme me shoferët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej