Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Krim në familje, burri vret me thikë gruan më pas vetvritet

Nga Skenderi 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë,  një krim brënda familjes. Burri ka vrarë me thikë gruan dhe më pas ka qëlluar dhe veten, ndësa ky i fundit u dërgua në gjendje të rëndë në Spitalin Rajonal Korçë i cili ka ndëruar jetë sapo ka mbërritur pranë spitalit.

Viktimat janë Mikel Xhiko 34 vjeç dhe Yllka Xhiko 29 vjeçe.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e kësaj të dielë (19 qershor), rreth orës 11:30 në lagjen 17 të qytetit.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të krimit.

 

Njoftimi zyrtar

Më datë 19.06.2016  në orën 11.15 jemi njoftuar nga shërbimet e Patrullës së Përgjithshme se në lagjen nr 17 në Korçë, në rrugën “Ajet Xhindoli”  në banesë një shtetas, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij dhe me pas ka goditur veten, i cili u  dërgua në gjendje të rëndë në Spitalin Rajonal Korçë. Burri ka ndëruar jetë sapo ka mbërritur pranë spitalit.U ngrit grupi hetimor dhe po punohet per zbardhjen e rrethanave te ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej